NTCG103JX103DT1S
Extended
Manufacturer
TDK
MFR.Part #
NTCG103JX103DT1S
JLCPCB Part #
C3153826
Package
0402
Description
-40℃~+150℃ 0.5mm 100mW 10kΩ 1mm 3380K 3422K 3435K 3453K ±0.5% ±0.7% 0402 NTC Thermistors ROHS