NTCG103EH101JT1
Extended
Manufacturer
TDK
MFR.Part #
NTCG103EH101JT1
JLCPCB Part #
C531294
Package
0402
Description
-40℃~+125℃ 100mW 100Ω 3.1mA 3244K 3249K 3250K 3251K ±3% 0402 NTC Thermistors ROHS