RMS10FT6981
MFR.Part #
RMS10FT6981
JLCPCB Part #
C912640
Description
-55℃~+155℃ 125mW 150V 6.98kΩ Thick Film Resistor ±1% ±100ppm/℃ 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS