RMS06FT6651
MFR.Part #
RMS06FT6651
JLCPCB Part #
C912198
Description
-55℃~+155℃ 100mW 50V 6.65kΩ Thick Film Resistor ±1% ±100ppm/℃ 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS