RMS06FT5602
MFR.Part #
RMS06FT5602
JLCPCB Part #
C209168
Description
-55℃~+155℃ 100mW 50V 56kΩ Thick Film Resistor ±1% ±100ppm/℃ 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS