RMS04FT5490
MFR.Part #
RMS04FT5490
JLCPCB Part #
C208913
Description
-55℃~+155℃ 50V 549Ω 62.5mW Thick Film Resistor ±1% ±100ppm/℃ 0402 Chip Resistor - Surface Mount ROHS