RM04DTN2742
MFR.Part #
RM04DTN2742
JLCPCB Part #
C187960
Description
-55℃~+155℃ 27.4kΩ 50V 62.5mW Thick Film Resistor ±0.5% ±100ppm/℃ 0402 Chip Resistor - Surface Mount ROHS