RLP25JEER250
MFR.Part #
RLP25JEER250
JLCPCB Part #
C163060
Description
250mΩ 2W Current Sense Resistor SMD ±5% ±50ppm/℃ 2512 Current Sense Resistors / Shunt Resistors ROHS