RL12FTNR240
MFR.Part #
RL12FTNR240
JLCPCB Part #
C912786
Description
240mΩ 500mW Metal Film Resistor SMD ±1% ±200ppm/℃ 1206 Current Sense Resistors / Shunt Resistors ROHS