RL10FTNR560
MFR.Part #
RL10FTNR560
JLCPCB Part #
C912541
Description
250mW 560mΩ Metal Film Resistor SMD ±1% ±200ppm/℃ 0805 Current Sense Resistors / Shunt Resistors ROHS