RL10FTNR300
MFR.Part #
RL10FTNR300
JLCPCB Part #
C912565
Description
250mW 300mΩ Metal Film Resistor SMD ±1% ±200ppm/℃ 0805 Current Sense Resistors / Shunt Resistors ROHS