RL10FTNR250
Extended
Manufacturer
TA-I Tech
MFR.Part #
RL10FTNR250
JLCPCB Part #
C912562
Package
0805
Description
250mW 250mΩ Metal Film Resistor SMD ±1% ±200ppm/℃ 0805 Current Sense Resistors / Shunt Resistors ROHS