RL06FTNR250
MFR.Part #
RL06FTNR250
JLCPCB Part #
C912083
Description
125mW 250mΩ Metal Film Resistor SMD ±1% ±200ppm/℃ 0603 Current Sense Resistors / Shunt Resistors ROHS