RB04BTP2941
MFR.Part #
RB04BTP2941
JLCPCB Part #
C2978283
Description
-55℃~+155℃ 2.94kΩ 50V 62.5mW Thin Film Resistor ±0.01% ±25ppm/℃ 0402 Chip Resistor - Surface Mount ROHS