GSL6TVS36A
MFR.Part #
GSL6TVS36A
JLCPCB Part #
C19841265
Description
-55℃~+150℃ 10.3A@10/1000us 100nA 36V 44.4V 58.1V 600W@10/1000us TVS Unidirectional SMA(DO-221AC) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS