BZT52B5V1
Extended
Manufacturer
Suzhou Good-Ark Elec
MFR.Part #
BZT52B5V1
JLCPCB Part #
C179513
Package
SOD-123
Description
-65℃~+150℃ 1 Independent 2uA@2V 480Ω 5.1V 500mW 5V~5.2V 60Ω SOD-123 Zener Diodes ROHS