SC0402F2400F2ANRH
MFR.Part #
SC0402F2400F2ANRH
JLCPCB Part #
C3152074
Description
-55℃~+155℃ 240Ω 50V 62.5mW Thick Film Resistor ±1% ±100ppm/℃ 0402 Chip Resistor - Surface Mount ROHS