SUL6018S5-18
MFR.Part #
SUL6018S5-18
JLCPCB Part #
C19274054
Package
SOT-23-5L
Description
-40℃~+85℃ 1 1.3uA 1.8V 300mV@(350mA) 30uVrms 350mA 5.5V 85dB@(1kHz) Fixed Over Current Protection、Over Temperature Protection Positive SOT-23-5L Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS