SK6015S5-ADJ
MFR.Part #
SK6015S5-ADJ
JLCPCB Part #
C2986195
Package
SOT-23-5
Description
-40℃~+85℃@(Ta) 1 150mV@(50mA) 40uVrms 50uA 6.5V 600mA 70dB@(100Hz) 800mV~3.3V Adjustable Over Current Protection、Over Temperature Protection、Enable、Short Circuit Protection Positive SOT-23-5 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS