SK6014AS5-18
MFR.Part #
SK6014AS5-18
JLCPCB Part #
C2682749
Package
SOT-23-5
Description
-40℃~+85℃@(Ta) 1 1.8V 20uVrms 45uA 6.5V 750mA 75dB@(1kHz) Enable Fixed Positive SOT-23-5 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS