SK6013AD4-28
MFR.Part #
SK6013AD4-28
JLCPCB Part #
C2682739
Package
XDFN-4-EP(1x1)
Description
-40℃~+85℃@(Ta) 1 2.8V 20uVrms 250mV@(200mA) 35uA 400mA 6.5V 75dB@(1kHz) Fixed Over Current Protection、Enable、Short Circuit Protection Positive XDFN-4-EP(1x1) Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS