SK6011S5-18
MFR.Part #
SK6011S5-18
JLCPCB Part #
C5120313
Package
SOT-23-5
Description
-40℃~+125℃@(Tj) 1 1.8V 10uVrms 14uA 300mA 300mV@(300mA) 5.5V 90dB@(1kHz) Fixed Over Current Protection、Over Temperature Protection、Enable、Short Circuit Protection Positive SOT-23-5 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS