SDNT1608X103F3435FTF
MFR.Part #
SDNT1608X103F3435FTF
JLCPCB Part #
C525660
Package
0603
Description
-55℃~+125℃ 0.8mm 0.8mm 1.6mm 100mW 10kΩ 1mW/℃ 310uA 3435K 5s ±1% ±1% 0603 NTC Thermistors ROHS