SP85N05AGHNK
Extended
Manufacturer
Siliup
MFR.Part #
SP85N05AGHNK
JLCPCB Part #
C22466824
Package
PDFN-8L(5x6)
Description
-55℃~+150℃ 1 N-channel 1.058nF 125W 23pF 3.543nF 3V@250uA 4.3mΩ@10V 49nC@10V 85V 90A N-Channel PDFN-8L(5x6) MOSFETs ROHS