SP60N08GTH
MFR.Part #
SP60N08GTH
JLCPCB Part #
C22466773
Package
TO-252
Description
-55℃~+150℃ 1 N-channel 1.35nF 1.5V 25pF 27.9nC@10V 310pF 60V 68A 7.5mΩ@10V 81W TO-252 MOSFETs ROHS