SP50N120CTK
Extended
Manufacturer
Siliup
MFR.Part #
SP50N120CTK
JLCPCB Part #
C22466829
Package
TO-247-4L
Description
-55℃~+175℃ 1.2kV 117nC 119pF 12pF 2.5V 2.975nF 312W 35mΩ@18V 74A N-Channel TO-247-4L Silicon Carbide Field Effect Transistor (MOSFET) ROHS