SP40P28TS
MFR.Part #
SP40P28TS
JLCPCB Part #
C41354813
Package
SOT-23-6L
Description
-55℃~+150℃ 1 P-Channel 1.1W 1.415nF 1.5V 102pF 134pF 23.5nC@10V 28mΩ@10V、38mΩ@4.5V 40V 7A P-Channel SOT-23-6L MOSFETs ROHS