SP40N08NK
MFR.Part #
SP40N08NK
JLCPCB Part #
C41355047
Package
PDFN-8L(5x6)
Description
-55℃~+150℃ 1 N-channel 1.5V 1.785nF 158pF 210pF 31nC@10V 35W 40V 50A 8mΩ@10V、11mΩ@4.5V PDFN-8L(5x6) MOSFETs ROHS