SP40N04TH
MFR.Part #
SP40N04TH
JLCPCB Part #
C41355041
Package
TO-252-2L
Description
-55℃~+150℃ 1 N-channel 1.6V 4.1mΩ@10V、5mΩ@4.5V 40V 500pF 5nF 71nC@10V 80W 85A 900pF N-Channel TO-252-2L MOSFETs ROHS