SP40N03BTQ
MFR.Part #
SP40N03BTQ
JLCPCB Part #
C41354888
Package
TO-220-3L-C
Description
-55℃~+150℃ 1 N-channel 1.6V 125W 130A 3.5mΩ@10V、5.5mΩ@4.5V 380pF 40V 5.4nF 75nC@10V 970pF TO-220-3L-C MOSFETs ROHS