SP40N03BTH
MFR.Part #
SP40N03BTH
JLCPCB Part #
C41354887
Package
TO-252
Description
-55℃~+150℃ 1 N-channel 1.6V 110W 120A 3.5mΩ@10V、5.5mΩ@4.5V 380pF 40V 5.4nF 75nC@10V 970pF N-Channel TO-252 MOSFETs ROHS