SG1M160120J
Extended
Manufacturer
Sichainsemi
MFR.Part #
SG1M160120J
JLCPCB Part #
C22363612
Package
TO-263-7L
Description
-55℃~+175℃ 1.2kV 1.4pF 120W 160mΩ@15V 2.8V 21A 25.4nC 617pF N-Channel TO-263-7L Silicon Carbide Field Effect Transistor (MOSFET) ROHS