BZT52C27S-WP
Extended
Manufacturer
ShunYe
MFR.Part #
BZT52C27S-WP
JLCPCB Part #
C5367578
Package
SOD-323
Description
1 Independent 100nA@20V 200mW 25.1V~28.9V 250Ω 27V 80Ω SOD-323 Zener Diodes ROHS