TSW-6A-2-16-T50
Extended
Manufacturer
Shinmei
MFR.Part #
TSW-6A-2-16-T50
JLCPCB Part #
C388901
Package
SMD
Description
-20℃~+70℃ 0.7mm 1.6N 12V 4.7mm 4.7mm 500,000 Cycles 50mA Gold J-Lead No Round Button SPST Surface Mount,Vertical Without Bracket SMD Tactile Switches ROHS