SMCJ16CA
Extended
Manufacturer
Shikues
MFR.Part #
SMCJ16CA
JLCPCB Part #
C5344653
Package
SMC
Description
-55℃~+150℃ 1.5kW 16V 22.6V 28.8V 52.1A 5uA Bidirectional TVS SMC ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS