SMBJ440A
Extended
Manufacturer
Shikues
MFR.Part #
SMBJ440A
JLCPCB Part #
C5344648
Package
SMB
Description
-65℃~+150℃ 1uA 390pF 440V 543V 600W@10/1000us 713V 900mA TVS Unidirectional SMB ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS