SMBJ400A
Extended
Manufacturer
Shikues
MFR.Part #
SMBJ400A
JLCPCB Part #
C499914
Package
DO-214AA(SMB)
Description
-65℃~+150℃ 1uA 390pF 400V 494V 600W@10/1000us 648V 900mA@10/1000us TVS Unidirectional DO-214AA(SMB) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS