SK240N04
Extended
Manufacturer
Shikues
MFR.Part #
SK240N04
JLCPCB Part #
C5160049
Package
TO-252
Description
-55℃~+150℃ 1 N-channel 240A 3.3mΩ@10V 40V 4V N-Channel TO-252 MOSFETs ROHS