SK20N06A
Extended
Manufacturer
Shikues
MFR.Part #
SK20N06A
JLCPCB Part #
C2999133
Package
TO-252
Description
-55℃~+175℃ 1 N-channel 15nC@10V 17W 2.5V 20A 36pF 47mΩ@4.5V 60V 800pF N-Channel TO-252 MOSFETs ROHS