MBRD5100
Extended
Manufacturer
Shikues
MFR.Part #
MBRD5100
JLCPCB Part #
C3029732
Package
TO-252
Description
-55℃~+150℃ 1 Independent 100V 150A 500uA@100V 5A 850mV@5A TO-252 Schottky Diodes ROHS