KTA1505Y
Extended
Manufacturer
Shikues
MFR.Part #
KTA1505Y
JLCPCB Part #
C475867
Package
SOT-23
Description
1 PNP 100mV 100nA 120 150mW 200MHz 30V 500mA 5V PNP SOT-23 Bipolar (BJT) ROHS