BZT52B33
Extended
Manufacturer
Shikues
MFR.Part #
BZT52B33
JLCPCB Part #
C475863
Package
SOD-123
Description
-65℃~+150℃ 1 Independent 100nA 32.24V~33.66V 33V 500mW 80Ω SOD-123 Zener Diodes ROHS