BZT52B18
Extended
Manufacturer
Shikues
MFR.Part #
BZT52B18
JLCPCB Part #
C5356492
Package
SOD-123
Description
1 Independent 100nA 17.64V~18.36V 18V 40Ω 500mW SOD-123 Zener Diodes ROHS