RU40120M
Extended
Manufacturer
Shenzhen ruichips Semicon
MFR.Part #
RU40120M
JLCPCB Part #
C180961
Package
PDFN-8(5.8x4.9)
Description
1 N-channel 120A 3.7nF 345pF 4.5mΩ@10V 40V 4V 680pF 96W PDFN-8(5.8x4.9) MOSFETs ROHS