YLR17-5-33F
Extended
Manufacturer
Shenzhen Yezhan Elec.
MFR.Part #
YLR17-5-33F
JLCPCB Part #
C782081
Package
2817
Description
33mΩ 5W Current Sense Resistor SMD ±1% ±50ppm/℃ 2817 Current Sense Resistors / Shunt Resistors ROHS