SBB-M-0.5F-Y-T5
Extended
Manufacturer
Shenzhen Yezhan Elec.
MFR.Part #
SBB-M-0.5F-Y-T5
JLCPCB Part #
C469456
Package
4026
Description
0.5mΩ 5W SMD Shunt ±1% ±75ppm/℃ 4026 Current Sense Resistors / Shunt Resistors ROHS