SMCJ90CA
Extended
Manufacturer
Shenzhen Jinkaisheng Elec
MFR.Part #
SMCJ90CA
JLCPCB Part #
C5267365
Package
SMC
Description
-55℃~+150℃ 1 1.5kW 10.3A@10/1000us 100V 146V 1uA 90V TVS SMC ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS