SMCJ36CA
Extended
Manufacturer
Shenzhen Jinkaisheng Elec
MFR.Part #
SMCJ36CA
JLCPCB Part #
C5267357
Package
SMC
Description
-55℃~+150℃ 1.5kW 1uA 25.8A 36V 40V 58.1V Bidirectional TVS SMC ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS