SMCJ18CA
Extended
Manufacturer
Shenzhen Jinkaisheng Elec
MFR.Part #
SMCJ18CA
JLCPCB Part #
C362102
Package
SMC(DO214AB)
Description
1.5kW 18V 1uA 20V 29.2V 51.4A@10/1000us Bidirectional TVS SMC(DO214AB) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS