SMBJ70CA
Extended
Manufacturer
Shenzhen Jinkaisheng Elec
MFR.Part #
SMBJ70CA
JLCPCB Part #
C5267339
Package
SMB
Description
-55℃~+150℃ 113V 1uA 5.3A@10/1000us 600W 70V 77.8V Bidirectional TVS SMB ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS